Wat heb jij dit jaar gedaan?

9 jaar geleden

Het jaar is bijna ten einde… maar wat heb jij dit jaar gedaan? Ben je tevreden? En denk nu niet meteen in werk, geld, carrière… ben JIJ tevreden? Ik las laatst de zin 'none of us are getting out of here alive' en dat raakte me. Het is zo. We gaan allemaal dood, vroeg of laat. Wat heb ik dan met mijn leven gedaan?

Ook nu in december bedenk ik me weer… wat is dat jaar toch snel gegaan!! Op Facebook krijg je al een tijdje 'herinneringen' van één tot vier jaar geleden op deze dag. En soms zou ik zweren dat het vorig jaar was maar blijkt het al twee of zelfs drie jaar geleden te zijn. Tempus Fugit…. Tijd vliegt.

Dus… wat heb jij dit jaar gedaan? Ben je tevreden? Is het afgelopen jaar zinvol geweest voor jou? Heb je echt geleefd? Of is de tijd zomaar aan je voorbij geschoven van de ene afspraak naar de andere. Geniet je van de dingen om je heen? Doe je wat je leuk vindt?

Een paar jaar geleden heb ik besloten bijna geen TV meer te kijken. Ik wil sowieso geen series meer volgen op TV. Dat houdt voor mij in dat je thuis 'moet' zijn want je serie komt op TV. Daar wilde ik vanaf. En ik had ineens een tijd over, joh! Tuurlijk kijk ik wel TV maar dan op Netflix, kijken wat ik wil en wanneer ik wil en ik kijk ook redelijk 'bewust'. Ik ben sowieso niet iemand die gaat zappen tot ik iets tegenkom wat ik wel aardig vindt. Dat vind ik zo zonde van de tijd.

En dan heb je ineens tijd over! Voor 2015 had ik mij voorgenomen om een boek per week te lezen. Dat mag van mezelf elk boek zijn. Ik lees management boeken maar ik heb dit jaar ook de hele Harry Potter serie opnieuw gelezen. Lezen is prettig. Ik zet een muziekje aan en ik kan echt genieten met een boek op schoot. Die 52 boeken heb ik niet gered dit jaar maar ja… dat komt ook een beetje door mezelf.

Ik heb dit jaar erg veel tijd doorgebracht met mijn telefoon. Ik heb de 'verslavingstest' gedaan. Kan ik hem een paar uur wegleggen? Ja, dat kon. Sterker, ik kan erop kijken voor de tijd, zien dat ik een bericht heb en besluiten er niet naar te kijken. Maar toch… ik zit er wel heel veel tijd mee in mijn handen. Wil ik dat? Waarom doe ik het? Voegt het iets toe aan mijn leven? Voor mij is het antwoord 'NEE'.

Voor 2016 is mijn voornemen: minder met dat ding in mijn handen. Levert toch zeker een extra uur per dag op! Die ik zinvoller wil inzetten. Ik zeg niet dat iedereen boeken moet gaan lezen. Ben je gek! Maar doe wel iets wat je blij maakt. Waarvan je voelt dat je leeft. Waarmee jij je in contact voelt met anderen. Want als puntje bij paaltje komt… Tempus Fugit…. en nobody is getting out of here alive.

Op de hoogte blijven van onze updates?

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Inschrijven
Meest gelezen
Meest recent

Rivierenland Business nummer 2 2025

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Inschrijven
Rivierenland Business is een uitgave van Van Munster Media