Column De Giessen Kantoorefficiency
MVO
Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen (MVO) is een actueel thema, dat blijkt. Sla maar een willekeurig zakenblad open of bezoek een ondernemerswebsite. Met grote regelmaat komt dit onderwerp aan de orde.
Maar goed, rekening houden met het milieu en van betekenis zijn op maatschappelijk gebied is voor veel organisaties niets nieuws. Ook u houdt zich misschien al veel langer bezig met andere zaken dan alleen maar geld verdienen. Zo zorgt u er waarschijnlijk voor dat afval gescheiden wordt, dat u goede arbeidsomstandigheden en een prettige werkplek biedt en ook nog wat betekent voor een lokale vereniging, stichting of goed doel.
De laatste tijd zien we ook dat MVO meer en meer een vast onderdeel begint te worden van de bedrijfsvoering. En dan niet alleen om een imago-voordeel te behalen. Bedrijven en overheid stellen in toenemende mate ook MVO-eisen aan elkaar. Soms misschien vervelend, vaak verfrissend. Het leidt tot een grotere bewustwording van energieverbruik, slimme benutting van grondstoffen en betrokkenheid bij de omgeving. Vooral het ââ¬ÅGROENEââ¬Â krijgt veel aandacht.
Vanuit De Giessen Kantoorefficiency zien wij dat daardoor behoefte ontstaat aan recyclebare of zelfs composteerbare kantoormiddelen. Denk aan postbakjes die biologisch afbreekbaar zijn of bureaubladen van bamboe.
Daarnaast zien we dat het aanbod van zogenaamde GROENE producten ook groeit. Ook op het gebied van werkplek-apparatuur die het energieverbruik op de werkplek flink kan verlagen. Bijvoorbeeld door andere verlichting en een slim beeldscherm, dat zichzelf uitschakelt wanneer er geen activiteit is. Daarmee bespaart u kosten en spaart u het milieu. Mooi voor u, goed voor de wereld om ons heen.
Ook groene stappen zetten? Neem contact op met De Giessen Kantoorefficiency.
Rivierenland Business nummer 6 2012
